Events Manager Pro - en to fi translation catalogue (344 entries)

en: Total Paid
fi: Maksettu yhteensä

en: API Signature
fi: API allekirjoitus

en: API Password
fi: API salasana

en: API Username
fi: API käyttäjänimi

en: Show API Keys
fi: Näytä API avaimet

en: Overall Spaces
fi: Kaiken Paikat

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you along with a separate email containing account details to access your booking information on this site. You may log into your account at www.paypal.com to view details of this transaction.
fi: Kiitoksia maksusuosituksesta. Maksutapahtumasi on suoritettu ja kuitti ostoksestasi on lähetetty sinulle sähköpostina erillisen vahvistusviestin kanssa, johon on kirjattu yksityiskohdat siitä, miten pääset katsomaan varausinformaatiotasi täällä. Voit kirjautua tilillesi osoitteessa www.paypal.com katsoaksesi yksityiskohtia tästä maksutapahtumasta.

en: Please make sure you have the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/">latest version</a> of Events Manager installed, as this may prevent Pro from functioning properly.
fi: Ole hyvä ja varmista <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/">latest version</a>, että Events Managerin viimeisin versio on asennettu, koska se saattaa estää Pro:ta toimimasta oikein.

en: Only admins see this message.
fi: Vain hallinnoijat näkevät tämän viesti.

en: Please make sure you install Events Manager as well. You can search and install this plugin from your plugin installer or download it <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/">here</a>.
fi: Varmista, että asennat Events Managerin myös. Voit etsiä ja asentaa tämän lisäosan lisäosa-asentajasta tai ladata sen <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/events-manager/">here</a>.

en: To access automatic updates, you must update your <a href="%s">Membership Key</a> for Events Mananager Pro <a href="#pro-api">here</a>. Only admins see this message.
fi: Päästäksesi käsiksi automaattisiin päivityksiin, sinun tulee päivittää <a href="%s">Jäsenyysavain</a> Events Manager Pro <a href="#pro-api">here</a>. Vain hallinnoijat näkevät tämän viestin.

en: Please enter a valid API key in your <a href="%s">settings page</a>.
fi: Lisää voimassa oleva API avain asetussivullasi <a href="%s">settings page</a>.

en: Booking successful. You have not been charged for this booking.
fi: Varaus onnistunut. Sinua ei ole veloitettu tästä varauksesta.

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Booking successful.
fi: Varaus onnistunut.

en: Pay With
fi: Maksuväline

en: This error will show if the field is a time-range and no start time is selected.
fi: Tämä virhe näkyy, jos kenttä on aikavälillä ja alkamisaikaa ei ole valittu.

en: Start time required
fi: Alkamisaika vaaditaan

en: This error will show if the field is a time-range and no end time is selected.
fi: Tämä virhe näkyy, jos kenttä on aikavälillä ja loppumisaikaa ei ole valittu.

en: End time required
fi: Päättymisaika vaaditaaan

en: This error will show if an incorrect time format is used.
fi: Tämä virhe näkyy jos on käytetty väärää aikaformaattia.

en: If selected, this field will also have an end-time.
fi: Jos valittu, tällä kentällä on myös päättymisaika.

en: Time Range?
fi: Aikaväli?

en: This error will show if the field is a date-range and no start date is selected.
fi: Tämä virhe näkyy, jos kenttä on päivämäärien rajoissa ja alkupäivämäärää ei ole valittu.

en: Start date required
fi: Aloituspäivämäärä vaaditaan.

en: You must provide an end date.
fi: Sinun tulee antaa päättymispäivä.

en: This error will show if the field is a date-range and no end date is selected.
fi: Tämä virhe näkyy, jos kenttä on päivämäärien rajoissa ja loppupäivämäärää ei ole valittu.

en: End date required
fi: Päättymispäivä on pakollinen

en: Please use the date picker provided to select the appropriate date format.
fi: Ole hyvä ja käytä päivämäärän valitsijaa valitaksesi oikeian päivämäärän muodon.

en: This error will show if an incorrect date format is used.
fi: Tämä virhe näytetään, jos on käytetty väärää päivämäärämuotoa.

en: Incorrect Formatting
fi: Väärä formatointi

en: This error will show this field is required and no value is entered.
fi: Tämä virhe näkyy, jos kenttä on pakollinen ja arvoa ei ole annettu.

en: Field Required
fi: Pakollinen kenttä

en: Error Messages
fi: Virheviestit

en: This text will appear between the two date fields if this is a date range.
fi: Tämä teksti ilmestyy kahden päivämäärän väliin, jos tämä on päivämäärävälillä.

en: Separator
fi: Erottaja

en: If selected, this field will also have an end-date.
fi: Jos tämä on valittu, tällä kentällä on myös päättymispäivä.

en: Date Range?
fi: Päivämäärien väli?

en: This html will be displayed on your form, the label for this field is used only for reference purposes.
fi: Tämä html näytetään lomakkeessasi, tämän kentän merkkiä käytetään vain viitetietona.

en: Content
fi: Sisältö

en: Default:
fi: Oletus

en: Will appear next to your field label as a question mark with a popup tip bubble.
fi: Tulee näkyviin kenttämerkkisi viereen kysymysmerkkinä pop-up vinkkikuplassa.

en: Tip Text
fi: Vinkkiteksti

en: Custom Registration Fields
fi: Oletuksena olevat rekisteröitymiskentät

en: Required
fi: Vaadittu

en: Type
fi: Tyyppi

en: Field ID
fi: Kentän tunniste

en: Label
fi: Kyltti

en: You must provide a start time.
fi: Aloitusaika täytyy määritellä.

en: Please use the time picker provided to select the appropriate time format.
fi: Ole hyvä ja käytä annettua päivämääränvalitsijaa valitaksesi sopivat ajankohdat.

en: You must provide an end time.
fi: Päättymisaika täytyy määritellä.

en: You must provide a start date.
fi: Alkamispäivä täytyy määritellä.

en: Please provide a later end date.
fi: Ole hyvä ja anna myöhäisempi päättymispäivä.

en: Dates must have correct formatting. Please use the date picker provided.
fi: Päiväyksillä pitää olla oikea muoto. Ole hyvä ja käytä annettua päivämäärän valitsijaa.

en: You must also add an end date.
fi: Sinun tulee myös lisätä päättymispäivä.

en: If profile fields are set to show to logged in users, you can also choose whether or not to make these fields editable or just for viewing reference.
fi: Jos profiilin kentät on säädetty näyttämään kirjautuneita käyttäjiä, voit myös valita haluatko tehdä tämän kentät muokattaviksi vai vaan katsottaviksi.

en: Make profile fields editable?
fi: Tee profiilin kentistä muokattavia?

en: Show profile fields to logged in users?
fi: Näytä profiilikentät kirjautuneille käyttäjille?

en: PRO Booking Form Options
fi: PRO Varauslomakkeen vaihtoehdot

en: On this page you can create/edit various forms used within Events Manager Pro.
fi: Tällä sivulla voit luoda/muokata erilaisia Events Manager Pron käyttämiä lomakkeita.

en: Forms Editor
fi: Muotojen editori

en: <strong>Important:</strong> When editing this form, to make sure your current user information is displayed, do not change their field names.
fi: <strong>Tärkeää:</strong> Kun muokkaat tätä lomaketta, varmista, että ajan tasalla olevat käyttäjätietosi näkyvät, äläkä muuta kenttien nimiä.

en: Registration fields are only shown to guest visitors. If you add new fields here and save, they will then be available as custom registrations in your bookings editor, and this information will be accessible and editable on each user <a href="%s">profile page</a>.
fi: Rekisteröintikentät näkyvät vain vieraskäyttäjille. Jos lisäät uusia kenttiä tähän ja tallennat ne, ne ovat käytettävissä muokattuina ilmoittautumisina varauseditorissasi. Tämä informaatio on tavoitettavissa ja muokattavissa jokaisesta käyttäjästä <a href="%s">profile page</a>.

en: User Fields
fi: Käyttäjän kentät

en: Further Information
fi: Lisätietoja

en: n/a
fi: ei saatavissa

en: Save Form
fi: Tallenna lomake

en: none selected
fi: ei yhtään valittua

en: Uses the WordPress account email associated with the user.
fi: Käyttää WP käyttäjätilin käyttäjään liittyvää sähköpostia.

en: Generated accordingly from user first/last name or full name field. If a name field isn't provided in your booking form, the username will be used instead.
fi: Luotu käyttäjän etunimen/sukunimen tai täyden nimikentän mukaisesti. Jos nimikenttä ei ole mukana varauslomakkeessa, käytetään kättäjänimeä sen asemesta.

en: Name (first/last)
fi: Nimi (etunimi/sukunimi)

en: After creating user fields above, you should link them up in here so some gateways can make use of them when processing payments.
fi: Kun käyttäjäkentät on luotu yläpuolella, sinun tulisi linkittää ne tähän, jotta jotkin yhdyskäytävät voivat käyttää niitä maksujen prosessoinnissa.

en: In many cases, customer address information is required by gateways for verification. This section connects your custom fields to commonly used customer information fields.
fi: Monessa tapauksessa asiakkaan osoite tarvitaan yhdyskäytävän vahvistamisessa. Tämä osio yhdistää sinun oletuskenttäsi yleisesti käytettyihin asiakastietokenttiin.

en: Common User Fields for Gateways
fi: Yhteiset käyttäjäkentät yhdyskäytäville

en: No Payment gateways were found for this install.
fi: Maksun yhdyskäytäviä ei löytynyt tätä asennusta varten.

en: If you are not using quick pay buttons a drop-down menu will be used, with this label.
fi: Jos et käytä maksun pikanappeja, käytetään vetovalikkoa, jossa on tämä merkki.

en: Gateway Label
fi: Yhdyskäytävän merkki

en: Only works with gateways that do not require additional payment information to be submitted (e.g. PayPal and Offline payments). If enabled, the default booking form submit button is not used, and each gateway will have a button (or image, see <a href="%s">individual gateway settings</a>) which if clicked on will submit a booking for that gateway.
fi: Toimii vain niiden yhteyskäytävien kanssa, jotka eivät vaadi maksun lisätietojen antamista (esim. PayPal ja muut kuin verkkomaksut). Jos valittu, oletus varauslomakkeen lähetysnappia ei käytetä ja jokaisella yhdyskäytävällä on oma nappi (tai kuva, katso yhdyskäytävän asetukset <a href="%s">individual gateway settings</a>), joka valittuna lähettää varauksen siihen yhdyskäytävään.

en: Enable Quick Pay Buttons?
fi: Salli pikamaksun napit?

en: Payment Gateway Options
fi: Maksutapahtuma yhdyskäytävä valinnat

en: Choice of payment method not recognized. If you are seeing this error and selecting a method of payment, we apologize for the inconvenience. Please contact us and we'll help you make a booking as soon as possible.
fi: Maksutapaa ei ole tunnistettu. Jos näet tämän virheen ja olet valitsemassa maksutapaa, pahoittelemme harmia. Ole hyvä ja ota meihin yhteyttä, jotta voimme auttaa sinua tekemään varauksen niin pian kuin mahdollista.

en: Awaiting Offline Payment
fi: Odottaa xxx maksua

en: Awaiting Online Payment
fi: Odottaa verkkomaksua

en: Are you sure you want to delete? This may make your transaction history out of sync with your payment gateway provider.
fi: Haluatko varmasti poistaa? Tämä valinta saattaa vaikuttaa maksutietojesi ajantasaisuuteen maksujen yhteyskäytävässä.

en: All transactional history associated with this booking will also be deleted.
fi: Kaikki tapahtumahistoria liittyen tähän varaukseen poistetaan myös.

en: Company
fi: Yritys

en: Address Line 2
fi: Osoiterivi 2

en: Transaction could not be deleted
fi: Makstutapahtumaa ei voitu poistaa

en: Transaction deleted
fi: Makstutapahtuma poistettu

en: Transaction ID
fi: Maksutapahtuman tunniste

en: Filter
fi: Suodatin

en: Gateway
fi: Yhdyskäytävä

en: Choose the button text. To use an image instead, enter the full url starting with %s or %s.
fi: Valitse napin teksti. Käyttääksesi sen sijaan kuvaa, syötä täysi url, joka alkaa %s tai %s kanssa.

en: Payment Button
fi: Maksunappi

en: If you have chosen to only use quick pay buttons in your <a href="%s">gateway settings</a>, these settings below will be used.
fi: Jos olet valinnut vain pikanappien käyttämisen <a href="%s">yhdyskäytävän asetuksissa</a>, käytetään alla olevia asetuksia.

en: Quick Pay Buttons
fi: Pikamaksun napit

en: If a user chooses to pay with this gateway, or it is selected by default, this message will be shown just below the selection.
fi: Jos käyttäjä valitsee maksun tätä yhdyskäytävää käyttämällä, tai se on oletuksena, tämä viesti näytetään juuri valinnan alla.

en: Booking Form Information
fi: Varauslomakkeen tiedot

en: The user will see this as the text option when choosing a payment method.
fi: Käyttäjä näkee tämän tekstivaihtoehtona valitessaan maksutapaa.

en: Only if you have not enabled quick pay buttons in your <a href="%s">gateway settings</a>.
fi: Jos et ole sallinut nopean maksun nappeja <a href="%s">gateway settings</a>.

en: Gateway Title
fi: Yhdyskäytävän Otsikko

en: minutes
fi: minuutit

en: Delete Bookings Pending Payment
fi: Poista varaus avoin maksu

en: Whilst paying on PayPal, if a user cancels, they will be redirected to this page.
fi: Jos käyttäjä peruuttaa toiminnon ollessaan maksamassa PayPal -käyttöliittymällä, hänet ohjataan tälle sivulle.

en: Cancel URL
fi: Peruuta URL

en: Once a payment is completed, users will be offered a link to this URL which confirms to the user that a payment is made. If you would to customize the thank you page, create a new page and add the link here. For automatic redirect, you need to turn auto-return on in your PayPal settings.
fi: Kun maksu on suoritettu, käyttäjille tarjotaan linkki tähän URL -sijaintiin, mikä vahvistaa käyttäjälle, että maksu on suoritettu.

en: Return URL
fi: Palauta URL

en: PayPal allows you to select a default language users will see. This is also determined by PayPal which detects the locale of the users browser. The default would be US.
fi: PayPal sallii sinun valita oletuskielen, jonka käyttäjät näkevät. Tämän määrittelee PayPal, joka tutkii käyttäjien selaimen sijainnin. Oletuksena on Yhdysvallat.

en: PayPal Language
fi: PayPal Kieli

en: Please visit the <a href="%s">documentation</a> for further instructions.
fi: Käy katsomassa <a href="%s">documentation</a> tarkempia ohjeita varten.

en: Your return url is %s
fi: Paluusi url on %s

en: If you choose to return users to the default Events Manager thank you page after a user has paid on PayPal, you can customize the thank you message here.
fi: Jos valitset käyttäjien ohjaamisen oletuksena olevaan Events Manager kiitossivuun PayPal -maksun jälkeen, voit muokata kiitosviestiä tässä.

en: Thank You Message
fi: Kiitosviesti

en: If some cases if you allow a free ticket (e.g. pay at gate) as well as paid tickets, this message will be shown and the user will not be redirected to PayPal.
fi: Jos hyväksyt vapaaliput (tai ovella maksettavat liput) samaan tapahtumaan kuin maksulliset liput, tämä viesti näytetään ja käyttäjää ei ohjata PayPal -käyttöliittymään.

en: The message that is shown to a user when a booking is successful whilst being redirected to PayPal for payment.
fi: Tämä viesti näytetään käyttäjälle, kun hän on tehnyt onnistuneen varauksen ja hänet on ohjattu PayPal -käyttöliittymään maksua varten.

en: Unprocessed payment needs refund
fi: Käsittelemätön maksu tarvitsee takaisinmaksun

en: To finalize your booking, please click the following button to proceed to PayPal.
fi: Vahvistaaksesi varauksesi, ole hyvä ja klikkaa seuraavaa nappia edetäksesi PayPal -käyttöliittymään.

en: Awaiting PayPal Payment
fi: Odottaa PayPal -maksua

en: The message that is shown to a user when a booking with offline payments is successful.
fi: Tämä viesti näytetään käyttäjälle offline-maksun onnistuttua varausta tehdessä.

en: If you check this as fully paid, and leave the amount paid blank, it will be assumed the full payment has been made.
fi: Jos valitset Kaikki maksut maksettu ja jätät maksetun summan tyhjäksi, oletetaan, että kaikki maksut on maksettu.

en: Fully Paid
fi: Kaikki maksut maksettu

en: Amount Paid
fi: Maksettu summa

en: Select a user, or enter a new one below.
fi: Valitse käyttäjä, tai lisää uusi alapuolella.

en: Add another booking
fi: Lisää toinen varaus

en: Manual booking.
fi: Manuaalinen varaus

en: Go back to &quot;%s&quot; bookings
fi: Mene takaisin &quot;%s&quot; varaukset

en: Please enter a valid payment amount (e.g. 10.00). Use negative numbers to credit a booking.
fi: Ole hyvä ja lisää käypä maksun summa (esim. 10.00). Käytä negatiivisia numeroita antaaksesi varaukselle luottoa.

en: Please enter a valid payment amount. Numbers only, use negative number to credit a booking.
fi: Ole hyvä ja lisää voimassaoleva maksutili. Vain numerot, käytä negatiivisia numeroita antaaksesi varaukselle luottoa.

en: Approvals must also be required for all bookings in your <a href="%s">settings</a> for this to work properly.
fi: Kaikki varaukset vaativat hyväksynnän asetuksissasi <a href="%s">settings</a>, jotta järjestelmä toimisi oikein.

en: Customer Receipt Email Footer
fi: Asiakkaan kuitin sähköpostin alaotsikko

en: Customer Receipt Email Header
fi: Asiakkaan kuitin sähköpostin otsikko

en: Email Customer (on success)
fi: Sähköpostiasiakas (onnistunut)

en: This is the username you use to log into your merchant interface.
fi: Tämä on käyttäjänimi, jolla kirjaudut sisään myyjäsi käyttöliittymään.

en: User Login ID
fi: Käyttäjätunnus

en: This string of text needs to match that in your merchant interface settings.
fi: Tämä tekstiketju ei sovi yhteen

en: Security: MD5 Hash
fi: Turvallisuus: MD5 Hash

en: You can use this as your Silent Post URL.
fi: Voit käyttää tätä hiljaisen julkaisun URL.

en: If you would like to receive notifications from Authorize.net and handle refunds or voided transactions automatically, you need to enable Silent Post URL and provide an MD5 Hash in your merchant interface.
fi: Jos haluat vastaanottaa ilmoituksia Authorize.net -järjestelmästä ja käsitellä takaisinmaksua tai mitätöityjä maksuja automaattisesti, sinun täytyy sallia Silent Post URL ja hankkia MD5 Hash kaupalliseen käyttöliittymääsi.

en: Payment Notifications
fi: Maksun ilmoitukset

en: Transaction key
fi: Maksutapahtuman avain

en: API Login ID
fi: API kirjautumistunnus

en: Please visit <a href="%s">Authorize.net</a> to set up a sandbox account if you would like to test this gateway out. Alternatively, you can use your real account in test mode, which you can set on your Authorize.net control panel.
fi:  visit <a href="%s">Authorize.net</a> to set up a sandbox account if you would like to test this gateway out. Alternatively, you can use your real account in test mode, which you can set on your Authorize.net control panel.

en: Sandbox
fi: Koeympäristö, hiekkalaatikko

en: Mode
fi: Moodi

en: Please visit the <a href="%s">documentation</a> for further instructions on setting up Authorize.net with Events Manager.
fi: Katso <a href="%s">documentation</a> kohdasta lisäohjeita  Authorize.net with Events Manager.

en: %s Options
fi: %s Valinnat

en: If some cases if you allow a free ticket (e.g. pay at gate) as well as paid tickets, this message will be shown and the user will not be charged.
fi: Jos jossain tapauksessa hyväksyt ilmaisen lipun (tai ovella maksettavan) samaan aikaan kuin maksullisen lipun, tämä viesti näytetään ja käyttäjää ei veloiteta.

en: Success Free Message
fi: Ilmainen viesti onnistunut

en: The message that is shown to a user when a booking is successful and payment has been taken.
fi: Tämä viesti näkyy käyttäjälle kun varaus on onnistunut ja maksu on veloitettu.

en: Success Message
fi: Onnistuneen tapahtuman viesti

en: CCV
fi: Luottokortin varmistus

en: Expiry Date
fi: Erääntymispäiväys

en: Credit Card Number
fi: Luottokortin numero

en: Voided
fi: Mitätöity

en: Refunded
fi: Maksettu takaisin

en: Approved email
fi: Hyväksytty sähköposti

en: Reminder subject
fi: Muistutuksen aihe

en: Every day Events Manager automatically checks upcoming events in order to generate emails. You can choose at what time of day to run this check, if your site has a lot of traffic, it may help having this run at times of lower server loads.
fi: Events Manager tarkistaa päivittäin tulevat tapahtumat ja tekee niistä sähköpostimuistutukset. Voit valita mihin aikaan tarkistus ajetaan. Jos sivuillasi on paljon liikennettä, voi olla helpompi ajaa tarkistus hiljaisempaan serveriaikaan.

en: WP Cron Time
fi: WP Ajastus

en: If using SMTP in your email settings. You can automatically attach an ical file which some email clients (e.g. gmail) will render as an invitation they can add to their calendar.
fi: Jos käytät SMTP sähköpostiasetuksessasi, voit automaattisesti liittää kalenteritiedoston. Jotkut sähköpostiasiakkaat (esim. gmail) voivat muuntaa sen kutsuksi, jonka voivat lisätä kalenteriinsa.

en: Attach ical invite?
fi: Liitä kalenteritiedoston kutsu?

en: You can choose to send people attending your event x days before the event starts. Minimum is one day.
fi: Voit valita lähetätkö tapahtumaasi osallistuville muistutuksen x päivää ennen tapahtumaa. Minimiaika on yksi päivä.

en: Days before reminder
fi: Päiviä ennen muistutusta

en: <strong>Important!</strong>, you should use SMTP as your email setup if you are sending automated emails in this way for optimal performance. Other methods are not suited to sending mass emails.
fi: <strong>Important!</strong>, sinun tulisi käyttää SMTP -valintaa sähköpostiasetuksissasi, jos lähetätä automaattisia sähköposteja tällä tavalla optimoidaksesi toiminnot. Muut metodit eivät sovellu suurien sähköpostimäärien lähettämiseen.

en: We use <a href="%s">WP Cron</a> for scheduling checks for future events, which relies on site visits to trigger these tasks to run. If you have low levels of site traffic, this may not happen frequently enough, so you may want to consider forcing WP-Cron to run every few minutes. For more information, <a href="%s">read this tutorial</a> on setting up WP Cron.
fi: Käytämme <a href="%s">WP Cron</a> tarkistaaksemme tulevia tapahtumia, mikä edellyttää sivulla vierailuita saadakseen nämä tehtävät alkamaan. Jos sinulla on vähän liikennettä sivuillasi, voi olla prosessi ei käynnisty riittävän usein, joten saatat harkita pakotettua WP-Cron -ajoa parin minuutin välien. Lisätietoja <a href="%s">read this tutorial</a> on setting up WP Cron.

en: Events Manager can send people that booked a place at your events a reminder email before it starts.
fi: Events Manager voi lähettää tilaisuudestasi paikan varanneille henkilöille sähköpostimuistutuksen ennen tapahtumaa.

en: Event Email Reminders
fi: Tapahtuman sähköpostimuistutukset

en: Enter a number here only, decimals accepted.
fi: Lisää tähän vain numero, desimaalit hyväksytään.

en: Discount Amount
fi: Alennukse määrä

en: Fixed Amount
fi: Kiinteä hinta

en: Percentage
fi: Prosentti

en: Discount Type
fi: Alennuksen tyyppi

en: Coupons will not be valid after this date.
fi: Kuponki ei ole voimassa tämän päivämäärän jälkeen.

en: Coupons will only be valid from this date onwards.
fi: Kuponki on voimassa tässä mainitusta päivämäärästä lähtien.

en: If set, this coupon will only be valid that many times.
fi: Jos tämä on valittu, tämä kuponki on voimassa vain mainitut kerrat.

en: Total Coupons
fi: Kupongit yhtensä

en: This is the code you give to users for them to use when booking.
fi: Tämä koodi tulee antaa käyttäjille, jotta he voivat käyttää varausta.

en: If checked, only logged in users will be able to use this coupon.
fi: Jos tämä on valittu, vain kirjautuneet käyttäjät voivat käyttää tätä kuponkia.

en: Registered Users Only?
fi: Vain rekisteröityneille käyttäjille?

en: Edit Coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: required
fi: vaaditaan

en: Your coupon hasn't been used yet!
fi: Kuponkiasi ei ole vielä käytetty!

en: Final Price
fi: Lopullinen hinta

en: You are viewing the details of coupon %s - <a href="%s">edit</a>
fi: Katselet kupongin %s - <a href="%s">edit</a> yksityiskohtia.

en: Coupon Usage History
fi: Kuponginkäytön historia

en: coupon
fi: kuponki

en: No coupons have been inserted yet!
fi: Kuponkeja ei ole vielä kirjattu sisään!

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Uses
fi: Käyttää

en: Description
fi: Kuvaus

en: Created By
fi: Tekijä

en: Edit Coupons
fi: Muokkaa kupongit

en: No coupons created yet.
fi: Kuponkia ei ole vielä luotu

en: Coupons selected here will be applied to bookings made for this event.
fi: Tässä valittuja kuponkeja sovelletaan tähän tapahtumaan tehtyihin varauksiin.

en: Coupon Invalid
fi: Kelvoton kuponki

en: Coupon Not Found
fi: Kuponkia ei ole löydetty

en: Coupon Code
fi: Kuponkikoodi

en: Coupons Manager
fi: Kuponkihallinta

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Invalid coupon code provided
fi: Annettu kuponkikoodi ei toimi

en: Coupon Discount
fi: Alennuskoponki

en: Original Total Price
fi: Alkuperäinen Hinta yhteensä

en: %s Off
fi: %s Pois päältä

en: Successfully deleted %s
fi: Onnistuneesti poistettu %s

en: Something went wrong updating your %s.
fi: Jokin meni vikaan päivittäessä %s.

en: Successfully saved %s
fi: Onnistuneesti tallennettu %s

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Something went wrong saving your %s.
fi: Jokin meni vikaan tallentaessa %s.

en: %s is required.
fi: %s vaaditaan.

en: Code
fi: Koodi

en: Discount
fi: Alennus

en: Registration fields are only shown to guest visitors by default. You can choose to show these fields and make them editable by logged in user in your <a href="%s">PRO Booking Form Options</a>.
fi: Ilmoittautumiskentät näytetään vieraskäyttäjille oletuksena. Voit valita haluatko näiden kenttien näkyvän ja avata ne kirjautuneiden käyttäjien muokkaukselle menemällä valintoihin  <a href="%s">PRO Booking Form Options</a>.

en: It is required that you have at least an email and name field so guest users can register.
fi: Sähköposti- ja nimikenttä ovat pakollisia vieraskäyttäjien rekisteröitymisessä.

en: You must include an E-mail field type for booking forms to work. These are used to create the user account and aren't shown to logged in users.
fi: Sisällytä sähköpostikentän tyyppi varauslomakkeisiin, jotta ne toimivat. Tyyppejä tarvitaan käyttäjätilin luomiseen, eivätkä ne näy kirjautuneille käyttäjille.

en: Selected Booking Form
fi: Valittu varauslomake

en: You can choose to use a custom booking form, or leave as is to use the default booking form.
fi: Voit joko muokata varauslomaketta, tai jättää sen ennalleen, jolloin se käyttää oletuksena olevaa varauslomaketta.

en: Fax
fi: Faksi

en: Country
fi: Maa

en: Zip/Post Code
fi: Postinumero

en: State/County
fi: Osavaltio

en: City
fi: Kaupunki

en: Address
fi: Osoite

en: No attendee form selected. Choose a form, or create a new one above.
fi: Osallistujalomaketta ei ole valittu. Valitse lomake tai luo uusi yläpuolella.

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Are you sure you want to delete this form?
    
     All events using this form will start using the default form automatically.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lomakkeen? 
    
     Kaikki tapahtumat, jotka käyttävät tätä lomaketta, alkavat käyttää oletuslomaketta automaattisesti.

en: Rename
fi: Muuta nimeä

en: You are now editing
fi: Olet muokkaamassa

en: If you don't want to ask for attendee information by default, select None as your booking form and make it the default form.
fi: Jos et halua pyytää osallistujainfoa oletuksena, valitse Ei mitään varauslomakkeeksesi ja tee siitä oletuslomake.

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: You are about to make this your default booking form. All events without an existing specifically chosen booking form will use this new default form from now on.
    
     Are you sure you want to do this?
fi: Olet tekemässä tästä oletuksen varauslomaketta. Kaikki tapahtumat, joissa ei ole erikseen valittua varauslomaketta, käyttävät tätä tästä lähtien uutena oletuslomakkeena. 
    
     Oletko varma, että haluat tehdä niin?

en: Make Default
fi: Ota oletukseksi

en: Enable Attendee Forms
fi: Salli Osallistujalomakkeet

en: If enabled, this form will be shown and required for every space booked.
fi: Jos valittuna, tämä lomake näytetään ja vaaditaan jokaisesta varatusta tilasta.

en: Attendee Form
fi: Osallistujan lomake

en: New form created. You are now editing your new form.
fi: Uusi lomake luotu. Muotoilet nyt uutta lomaketta.

en: Form renamed to <em>%s</em>.
fi: Lomake nimetty uudelleen <em>%s</em>.

en: Booking Form
fi: Varauslomake

en: %s Deleted
fi: %s Poistetu

en: The form <em>%s</em> is now the default booking form. All events without a pre-defined booking form will start using this form from now on.
fi: Lomake <em>%s</em> on nyt oletuksena oleva varauslomake. Kaikki tapahtumat ilman ennalta määriteltyä varauslomaketta käyttävät tästä lähtien tätä lomaketta.

en: Ticket
fi: Lippu

en: Selected Attendee Form
fi: Valittu Osallistujalomake

en: A row will be created for each space booked and will automatically include any attendee information associated with that booked ticket.
fi: Jokaiselle varatulle tilalle tulee oma rivi, johon merkitään automaattisesti kaikki osallistujainformaatio kyseisestä lipunvarauksesta.

en: Split bookings by attendee
fi: Erottele varaukset osallistujien mukaan

en: Exported bookings on %s
fi: Vietyjä varauksia %s

en: Default
fi: Oletus

en: Attendee %s
fi: Osallistuja %s

en: Title
fi: Otsikko

en: Please wait whilst you are redirected to PayPal to proceed with payment.
fi: Ole hvä ja odota kunnes sinut ohjataa PayPal -käyttöliittymään suorittamaan maksu.

en: Resume Payment
fi: Jatka maksutapahtumaa

en: Add Booking For &quot;%s&quot;
fi: Lisää varaus &quot;%s&quot;

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Edit &quot;%s&quot; settings
fi: Muokkaa &quot;%s&quot; asetukset

en: Insert your Pro Member Key to access automatic updates you can get your membership key from <a href="%s">here</a>.
fi: Lisää Pro Jäsenavaimesi päästäksesi käsiksi automaattisiin päivityksiin. Saat jäsenyysavaimesi sijainnista <a href="%s">here</a>.

en: Pro Member Key
fi: Pro Jäsenavain

en: Pro Membership Key
fi: Pro Jäsenyysavain

en: Dev Mode active: Just a friendly reminder that you have added %s to your wp-config.php file. Only admins see this message, and it will go away when you remove that line.
fi: Kehitysmoodi aktiivinen: Ystävällinen muistutus siitä, että olet lisännyt %s tiedostoosi wp-config.php file. Vain hallinnoijat näkevät tämän viestin, joka häviää, kun poistat kyseisen rivin.

en: Phone
fi: Puhelin

en: Email
fi: Sähköposti

en: Name
fi: Nimi

en: Please fill in the field: %s
fi: Ole hyvä täytä kenttä: %s

en: hide options
fi: piilota valinnat

en: Add booking field
fi: Lisää varauskenttä

en: This error will show if the captcha is not correct.
fi: Tämä virhe tulee näkyviin, kun kuvavarmennus ei ole onnistunut.

en: Public Key
fi: Yleinen avain

en: Required, get your keys <a href="%s">here</a>
fi: Pakollinen, hanki avaimesi täältä <a href="%s">here</a>

en: Private Key
fi: Yksityinen avain

en: If the regex above does not match this error will be displayed.
fi: Jos säännöllinen lauseke yllä ei sovi yhteen, tämä virhe näkyy.

en: By adding a regex expression, you can limit the possible values a user can input, for example the following only allows numbers:
fi: Lisäämällä säännöllisen lausekkeen voit rajoittaa

en: Regex
fi: Säännöllinen lauseke

en: This error will show if this box is not checked.
fi: Tämä virhe näkyy jos tämä laatikkoa ei ole merkitty.

en: Checked by default?
fi: Tarkista oletuksena?

en: This error will show if a value isn't chosen.
fi: Tämä virheilmoitus tulee jos arvoa ei ole valittu.

en: Error Message
fi: Virheilmoitus

en: Shown when a default value isn't selected, selected by default.
fi: Tämä näytetään, kun oletusarvo ei ole valittu, valitaan oletuksena.

en: Select ...
fi: Valitse ...

en: Default Text
fi: Oletusteksti

en: If checked, the first value above will be used.
fi: Jos valittu, ensimmäinen arvo ylhäältä on käytössä.

en: Use Default?
fi: Käytä oletuksia?

en: Available options, one per line.
fi: Mahdolliset valinnat, yksi per rivi.

en: Options
fi: Valinnat

en: options
fi: valinnat

en: remove
fi: poista

en: Registration Fields
fi: Ilmoittautumiskentät

en: Customizable Fields
fi: Muokattavia kenttiä

en: Select Type
fi: Valitse tyyppi

en: DO NOT change these values if you want to keep your field settings associated with previous booking fields.
fi: ÄLÄ muuta näitä arvoja, jos haluat pitää kenttien asetukset yhdistettynä aikaisempiin varauskenttiin.

en: <strong>Important:</strong> When editing this form, to make sure your old booking information is displayed, make sure new field ids correspond with the old ones.
fi: <strong>Tärkeää:</strong> Kun muokkaat tätä lomaketta, jotta vanha varaustieto pysyisi näkyvissä, varmista, että tämän kentän tunnisteet vastaavat vanhoja.

en: You can customize the fields shown in your booking forms below.
fi: Voit muokata varauslomakkeessa näkyvät kentät alapuolella.

en: Booking Form - General Information
fi: Varauslomake - Yleistieto

en: Changes Saved
fi: Muutokset tallennettu

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: By default, when someone pays for a booking, it gets automatically approved once the payment is confirmed. If you would like to manually verify and approve bookings, tick this box.
fi: Kun joku maksaa varauksesta, oletuksena on, että se hyväksytään automaattisesti, kun maksu on vahvistettu. Jos haluat vahvistaa manuaalisesti tai hyväksyä varauksia, valitse tämä.

en: Manually approve completed transactions?
fi: Hyväksy tapahtuneet maksutapahtumat manuaalisesti?

en: Provide a hex value color to change the color from the default blue to another color (e.g. #CCAAAA).
fi: Anna heksa-arvoväri muuttaaksesi väriä oletussinisestä toiseen väriin  (e.g. #CCAAAA).

en: Border Color
fi: Rajan väri

en: Add your logo to the PayPal payment page. It's highly recommended you link to a https:// address.
fi: Lisää logosi PayPal maksusivulle. On suositeltavaa, että linkität sen osoitteeseen https:// address.

en: PayPal Page Logo
fi: PayPal Sivu Logo

en: Test Mode (Sandbox)
fi: Kokeiluympäristö (hiekkalaatikko)

en: Live Site
fi: Tuotantoympäristö

en: PayPal Mode
fi: PayPal -tila

en: Set your currency in the <a href="%s">settings</a> page.
fi: Valitse rahayksikkö seuraavassa <a href="%s">settings</a> page.

en: Paypal Currency
fi: PayPal rahayksikkö

en: PayPal Email
fi: PayPal sähköposti

en: add booking
fi: lisää varaus

en: Add Booking
fi: Lisää varaus

en: Be aware that by approving a booking awaiting payment, a full payment transaction will be registered against this booking, meaning that it will be considered as paid.
fi: Huomaa, että hyväksyessäsi vajaan maksusuorituksen, täysi maksu rekisteröidään tälle varaukselle ja sitä pidetään täysin maksettuna.

en: Delete
fi: Poista

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comments
fi: Kommentteja

en: Add Offline Payment
fi: Lisää offline-maksu

en: Pay Offline
fi: Maksa muutoin kuin verkkomaksuna.

en: Booking is now fully paid and confirmed.
fi: Maksu on nyt täysin maksettu ja vahvistettu.

en: Payment has been registered.
fi: Maksu on rekisteröity.

en: View transactions
fi: Katso maksutapahtumat

en: Inactive
fi: Toimeton

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Deactivate
fi: Deaktivoi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Transactions
fi: Maksutapahtumat

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Gateway Name
fi: Yhdyskäytävän Nimi

en: Apply
fi: Käytä

en: Toggle activation
fi: Kytkennän aktivointi

en: Bulk Actions
fi: Ryhmätoiminnot

en: Edit Gateways
fi: Muokkaa yhdyskäytäviä.

en: Gateway activation toggled.
fi: Yhdyskäytävän aktivointi kytketty.

en: Gateway not deactivated.
fi: Yhdyskäytävää ei ole otettu pois käytöstä.

en: Gateway deactivated.
fi: Yhdyskäytävä otettu pois käytöstä.

en: Gateway not activated.
fi: Yhdyskäytävä ei ole aktivoitu.

en: Gateway activated.
fi: Yhdyskäytävä aktivoitu.

en: Gateway not updated.
fi: Yhdyskäytävää ei ole päivitetty.

en: Gateway updated.
fi: Yhdyskäytävä päivitetty.

en: No Transactions
fi: Ei maksutapahtumia

en: None
fi: 	
    Ei yhtään

en: None yet
fi: Ei yhtään vielä

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Status
fi: Tila

en: Transaction id
fi: Maksun tunniste

en: Amount
fi: Summa

en: Date
fi: Päiväys

en: User
fi: Käyttäjä

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Payment Gateways
fi: Maksun yhdyskäytävät
